Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów to organizacja pozarządowa założona w 2013 roku przez entuzjastów jazdy na rowerze. Działamy w interesie rowerzystów, promując rower jako:

  • najlepszy środek transportu miejskiego - szybki, tani i ekologiczny, zgodny z zasadami zrównoważonego transportu;
  • wspaniały sposób na rekreację i turystykę - wycieczki rowerowe to najlepszy sposób, żeby poznać piękne zakątki regionu, kraju i świata;
  • świetny sposób uprawiania sportu - poprzez udział w treningach i zawodach kolarskich.

     Realizując nasze cele statutowe, działamy na rzecz edukacji społecznej w zakresie ekologii i zrównoważonego transportu, staramy się kształtować odpowiedzialne i świadome zachowania użytkowników dróg i przeciwdziałać dyskryminacji rowerzystów w ruchu drogowym. Współpracujemy też z władzami lokalnymi gmin i powiatu w zakresie rozwoju infastruktury rowerowej na terenie powiatu chrzanowskiego.

     W celu promocji turystyki, sportu i zdrowego stylu życia organizujemy liczne rajdy i wycieczki rowerowe, w których biorą udział setki rowerzystów. Zajmujemy się też projektowaniem, odnawianiem i utrzymaniem szlaków rowerowych, które umożliwiają rowerzystom poznawanie pięknych terenów Ziemi Chrzanowskiej.

     W ramach Stowarzyszenia działa sportowa drużyna kolarska SCHC TEAM, która bierze udział w wyścigach szosowych, maratonach kolarskich MTB i sprintach rowerowych na terenie całego kraju i odnosi liczne sukcesy. W Stowarzyszeniu działa również grupa triathlonowa, która reprezentuje SCHC w zawodach tej multidyscypliny.

     SCHC jest jedynym stowarzyszeniem rowerowym na terenie powiatu chrzanowskiego. Dzięki naszej aktywnej działalności i podejmowaniu się różnorodnych zadań jesteśmy dobrze znani na terenie powiatu i województwa. Regularnie współpracujemy z różnymi instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi, jesteśmy też często obecni w lokalnych mediach. Uczestniczymy również w projektach ogólnopolskich, a w grudniu 2015 roku zostaliśmy laureatem Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego "Kryształy Soli" dla najlepszych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego.

Statut Deklaracja członkowska Logo SCHC

Sponsorzy

Ocynkownia logo 2017   

 

 


herb powiat chrzanowskiautobikelogo Chrzanow nowy3
 

 

 

 

 

Realizacja strony

48Media