Rewitalizacja Pętli Balińskiej

W ostatnim czasie zostały zakończone prace związane z rewitalizacją szlaku rowerowego Pętla Balińska. Dzięki funduszom pozyskanym od sponsora firmie @ENERIS Surowce oraz programowi grantowemu „ZGOK Balin na rzecz lokalnych społeczności” @Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów zrealizowało prace przy rewitalizacji szlaku. W wielu miejscach tabliczki i znaki zostały wymienione na całkiem nowe, naniesiono kilka dodatkowych bardziej widocznych znaków i odmalowano wyblakłe dotychczasowe kolorki białe i niebieskie.

Trasa Wokół Balina to 18 kilometrów rowerowego szlaku niebieskiego wykorzystywanego zarówno przez rowerzystów, jak i przez innych aktywnych mieszkańców regionu. Na odcinkach leśnych można często spotkać biegaczy, ludzi uprawiających nordic walking, czy też spacerowiczów. Mimo niesprzyjających jesiennych warunków atmosferycznych i dużej wilgotności prace zakończono pomyślnie. Nowe oznakowanie dobrze widoczne i czytelne, ułatwia poruszanie się po trasie, szczególnie ludziom korzystającym z tradycyjnych form nawigacji po szlakach. Podczas realizacji prac najważniejsza była poprawna jakość i trwałość oznakowania, a duża wilgotność i mocne wrześniowe opady nie pozwoliły wcześniej zakończyć prac. Bezpieczeństwo osób znakujących jest również priorytetem w Teamie SCHC. Myśląc również o bezpieczeństwie, planowana wycieczka rowerowa po nowo oznakowanym szlaku będzie zrealizowana wiosną 2023 o terminie poinformujemy. Dziękujemy zaangażowanym członkom @Stowarzyszenia zrealizowane zadanie.

Wszystkich w sezonie rowerowym (który dla niektórych trwa przez cały rok zapraszamy na objazd trasy. Do zobaczenia na dwóch kołach Wokół Balina.

https://przewodnik.powiat-chrzanowski.pl/szlaki-rowerowe/szlak-niebieski-petla-wokol-balina-chrzanow-luszowice-okradziejowka-balin-chrzanow.html