BANNER1

Logo BO

Zakończyła się weryfikacja wniosków do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Urząd Marszałkowski ogłosił listę zadań zakwalifikowanych do głosowania, które odbędzie się w dniach 18 czerwca - 6 lipca. Szczegółowe informacje i formularz do głosowania internetowego znajdują się na stronie: głosuj tutaj Wśród zadań ocenionych pozytywnie są dwie propozycje dotyczące turystyki rowerowej i pieszej:

1. Zasięg powiatowy - z powiatu chrzanowskiego: kod zadania: PKCHT039 nazwa zadania: Na dwóch kółkach lub z kijkami - na wycieczkę ruszaj z nami!

2. Zasięg subregionalny - z subregionu Małopolska Zachodnia: kod zadania: SZACT040 nazwa zadania: Daj się porwać na rower - zwiedzamy Małopolskę Zachodnią (subregion obejmuje powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski, wadowicki)

• Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy powiatu/subregionu, którego dotyczy zadanie, którzy ukończyli 16 lat.

• Można oddać jeden głos na zadanie powiatowe i jeden na zadanie subregionalne - w przypadku oddania większej ilości głosów wszystkie głosy będą nieważne.

• Oprócz głosowania elektronicznego można głosować osobiście (tylko w Krakowie, Oświęcimiu, Tarnowie i Nowym Sączu) oraz korespondencyjnie. Proponowane zadania obejmują zorganizowanie cyklu bezpłatnych, ogólnodostępnych wycieczek dla mieszkańców w okresie od maja do września 2017. W zadaniu powiatowym będzie to pięć wycieczek rowerowych i pieszych (nordic walking) po terenie powiatu chrzanowskiego, a w zadaniu subregionalnym - pięć dłuższych wycieczek rowerowych po terenie kilku powiatów, połączonych ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych. Uczestnicy będą mieli zapewniony sprzęt (rowery, kijki), opiekę wykwalifikowanych przewodników, prowiant, ubezpieczenie i bilety wstępu. Powstanie również wypożyczalnia sprzętu, w której rowery i kije - zakupione przez organizatora na potrzeby projektu - będą udostępniane mieszkańcom. W ramach proponowanych zadań realizowane będą trzy ważne cele:

• rekreacja,

• edukacja,

• promocja aktywnego, zdrowego stylu życia.

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu i poparcia projektów turystyczno-rowerowych!


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zbiżające się wydarzenia

Brak wydarzeń

Ostatnie na forum

Sponsorzy

 Ocynkownia logo 2017

 

Zampap logo 2017

chrzanow

autobike

bowling club raster
pentair

max

bth

drsmokla

Wsparcie księgowe:

12906 469031466480287 961580739 n

 

Patronat medialny:

logologo fio malopolskalokalnie m

logo SFOK klucze m